Левски 2007 взе съседското дерби

В град Левски, едноименния тим се наложи с 3:2 над Ювентус (Малчика) в съседското дерби. Срещата e от 24-ия кръг на Северозападната Трета лига. Оправдаха се очакванията за безкомпромисна битка. Първото доказателство дойде в 20-ата минута, когато Тодор Тодоров от гостите извърши поредно нарушение и получи втори жълт и червен картон. Само 5 минути по-късно обаче Мартин Милков изведе Ювентус напред в резултата. Домакините натиснаха, но Павел Челестинов, Ивайло Раденцов от фаул и Ивайло Иванов се разминаха с попадение. Това се промени в 40-ата минута, когато Иванов изравни, но пък веднага напусна терена с контузия. Левскарите натиснаха още в началото на втората част.

Влезлият като резерва Антонио Иванджиков направи прецизни центрирания към Венцислав Миленов, Митко Красимиров, Любомир Борисов и Челестинов. Последният реализира обрата, наказвайки грешка на противниковите бранители в 69-ата минута. Десетина по-късно, той контраатака на съотборниците си завърши с гол. В последните секунди Милков вкара дузпа за окончателното 3:2.