Равносметката на БФ Бокс след успешното Европейско първенство в Сърбия

Партизан се върна на победния път

Партизан прекъсна лоша серия с 2:0 над едноименния тим на град Левски в Червен бряг. Срещата e от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана равностоен мач с лек превес на домакините. Двубоят започна с пропуск отблизо на Милен Тонев пред вратата на левскарите. Отговорът беше опасен удар с глава на Милен Ивов. След фаул изпълнен от играещия треньор Любомир Иванов, топката премина на сантиметри от външната страна на вратата. При друго негово изпълнение стража на Левски спаси. После Траян Димитров можеше да открие резултата на гостите, но удара му беше слаб. В оставащото време до почивката Георги Петков не успя отблизо с глава. В 55-ата минута Калоян Тодоров изпълни прецизно фаул, но левскарския страж изби топката в гредата. Пред отсрещната врата Леон Илиев подаде, но Христо Димов не успя да засече топката. В 65-ата минута Джанко Танев от гостите извърши фаул и получи втори жълт и червен картон.

Червенобрежкият състав натисна, но до чиста голова ситуация не се стигна. Капитанът му Галин Великов пък напусна с контузия. Отсреща Траян Димитров стреля опасно с глава. Промяната настъпи в 83-ата минута, когато Леон Илиев центрира и Димов откри резултата с глава. След 180 секунди левскарите останаха с девет футболисти, защото Ивов извърши фаул и получи втори жълт и червен картон. Накрая Атанас Атанасов подаде на Илиев и двамата с Тонев се устремиха сами срещу вратаря. Първият подаде на втория и стана 2:0.