Ланс разби Монако и направи решителна стъпка към Шампионската лига

Отборът на Ланс се върна на победния път след победа с класическото 3:0 в мач от 32-ия кръг на френската Лига 1. Головете отбелязаха Лоис Опенда (9', 16') и Адриен Томасон (56').

С успеха Ланс се върна временно на второто място преди предстоящия мач на Марсилия срещу Лион, увеличавайки разликата пред днешния си съперник на 5 точки.

Играчите на Франк Хайсе започнаха страхотно двубоя и взривиха трибуните на стадион “Болер Делелис” след по-малко от 10 минути игра. Една отскочила топка попадна в краката на Лоис Опенда и той я прати ниско в средата на вратата за откриващото попадение в мача.

Само седем минути по-късно домакините отбелязаха втори гол. Отново Опенда се включи добре, за да засече центриране на границата на наказателното поле и със свиреп удар прати топката в средата на мрежата.

В началото на третото полувреме Томасон вкара и трети гол, но съдията го отмени заради засада след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

Все пак Ланс стигна до класиката шест минути след отменения гол. Търпението на Томасон бе възнаградено и този път отбеляза гол, който бе зачетен. Той достигна до прецизно извеждащо подавана на Люис Опенда, оставяйки вратаря изненадан с удара си по трева от ръба на наказателното поле в средата на мрежата.

След това домакините продължиха със смазващото си темпо и неколкократно бяха близо до още по-категорична победа, но само добрите реакции на Александер Нюбел предотвратиха унижението за монегаските.

Така Ланс съумя да запише пети успех в последните си шест мача, докато Монако прекъсна положителната си тенденция от четири последователни мача без поражение.

Снимки: Gettyimages