Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:1

Реал Сосиедад увеличи аванса си в битката за топ 4

Реал Сосиедад се възползва от грешката на Бетис и увеличи аванса си в битката за топ 4. Баските спечелиха с 2:1 домакинството си на Райо Валекано. Те стигнаха до пълен обрат, след като Иси Паласон откри резултата в 57-ата минута. Той се възползва от грешка на Пачеко, напредна и сам завърши.

Веднага след подновяването на играта последва дълга, постепенна атака на домакините, която завърши с центриране на Муньос и Александър Сьорлот изравни. В 81-ата минута автогол на Флориан Лежюн донесе победата на тима на Алгуасил. След центриране вратарят Димитриевски излезе неразчетено, Лежюн изпусна резервата Карлос Фернандес, който насочи топката тя се отклони в бранителя и влезе в мрежата.

След този успех Реал Сосиедад остава четвърти, но вече има аванс от шест точки пред петия Бетис.

Снимки: Imago