Ансамбълът на България заема осмо място във временното класиране на Световната купа

Ансамбълът на България заема осмо място във временното класиране за многобоя след изпълнението с пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова допуснаха сериозна грешка (уред извън терена) и получиха оценка от 31.250 точки, от които 17.100 за трудност, 7.650 за артистичност и 6.800 за изпълнение за композицията си на обръча.

На първата позиция е ансамбълът на Китай с 37.100 точки, който игра изключително силно. Израел заема втора позиция с 36.100, а на трето място е Азербайджан с 33.500 точки.

Българските грации си осигуриха и място на финала с пет обръча в неделя с осми по сила резултат.

Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова.

Утре предстоят съчетанията с ленти и топки, след което ще станат ясни медалистките в многобоя.

По-рано днес Стилияна Николова се нареди на второ място, а Ева Брезалиева е четвърта във временното класиране за многобоя след първите два уреда на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).