Димитровград излъга Розова долина

Николай Георгиев донесе нова победа на ФК Димитровград 1947. Жълто-сините победиха с 1:0 у дома отбора на Розова долина (Казанлък). Срещата, играна на стадион “Миньор”, предложи атрактивен футбол с добри отигравания и положения пред двете врати. Първите 30 минути домакините диктуваха събитията на терена, като при една от атаките Николай Георгиев премина покрай вратаря на гостите, но от малък ъгъл уцели страничния стълб на опразнената врата. След това ФК “Димитровград 1947” отстъпи инициативата.

Една от атаките на “розите” завърши с удар в горната греда на вратата зад Стамен Бояджиев. Второто полувреме започна ударно за нашите момчета и бяха създадени няколко атаки. В 60-тата минута Николай Георгиев прехвърли вратаря на гостите с невероятен завършващ удар от границата на наказателното поле, но при същото положение получи разтежение и трябваше да напусне терена принудително.

След гола домакините се отдръпнаха леко назад и се бранеха отлично. По-късно играч на “розите” си изкара втори жълт картон и напусна терена. Следващите минути димитровградчани пропуснаха няколко шанса да затворят мача. Страхотни положения се откриха пред Васил Димитров, Цецо Матев и Даниел Добриков, но до втори гол не се стигна. Главният съдия Стефан Гурков не уважи претенциите на двата отбора за отсъждане на 11-метров наказателен удар.