Страхотна битка във Варна! Черно море грабна важен успех над Локо (Пловдив)

Отборът на Черно море постигна много важен успех с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в сблъсък от 26-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините от Варна реализираха Васил Панайотов (31) и Живко Атанасов (72). Точен за "смърфовете" бе Джовани (36).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от Пловдив. "Моряците" направиха бърза атака. Васил Панайотов подаде към Едгар Пачеко, който не се забави и стреля, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 11-ата минута Матеус засече с глава центриране от корнер, но младият страж на Черно море показа класа, избивайки майсторски кълбото.

В 21-ата минута "моряците" бяха много близо до първия гол в срещата. Едгар Пачеко центрира в наказателното поле към Атанас Илиев, който от близка дистанция с глава стреля право в ръцете на Динко Хоркаш.

В 31-ата минута футболистите на Илиан Илиев заслужено стигнаха до първото попадение. Активната игра на Едгар Пачеко продължи. Той достави поредно точно центриране, но този път към Васил Панайотов, който с глава матира Динко Хоркаш.

Отговорът на "смърфовете" бе моментален. Пет минути по-късно Джовани се разписа, за да изравни резултата на "Тича". Атакуващият футболист получи извеждащо подаване от Матеус и без да се замисли с удар с левия крак наказа Иван Дюлгеров.

В последните секунди на първата част Димитър Илиев спечели дузпа. Главният съдия Георги Давидов прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на гостите, който стреля, но младият страж на "моряците" отрази удара му.

Втората част стартира по-добре за домакините. В 51-ата минута се получи разбъркване в назакателното поле, където най-съобразителен се оказа Атанас Илиев, който отправи мощен удар, но Динко Хоркаш с невероятен рефлекс изби кълбото в корнер.

В 61-ата минута Алекс Фернандес матира гостите със силен шут от далечна дистанция. След преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче главният съдия прецени, че преди попадението има нарушение на Стефан Велев срещу Ерик Сорга.

В 72-ата минута все пак Черно море отново поведе в резултата. След центриране от корнер Стефан Велев отклони с глава към Живко Атанасов, който от близка дистнация се разписа във вратата на Динко Хоркаш.

В 85-ата минута Стефан Велев отново засече с глава на първата греда центриране от ъглов удар, но този път стражът на "черно-белите" се справи със ситуацията. До края на срещата "смърфовете" се опитаха да стигнат до точката, но защитата на домакините се справи.

По този начин Черно море изпревари пловдивчани във временното класиране. Тимът на Илиан Илиев вече е с 45 точки, колкото има и отборът на Левски. Локомотив (Пловдив) е на шеста позиция с 43 пункта.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 Васил Панайотов (31)
1:1 Джовани (36)
2:1 Живко Атанасов (72)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 23. Едгар Пачеко, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Локомотив (Пд): 23. Динко Хоркаш, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 50. Йосип Томашевич, 13. Матеус, 10. Джовани, 14. Димитър Илиев, 9. Ерик Сорга

СЪДИЯ: "Тича", Варна
СТАДИОН: Георги Давидов