Сасуоло наказа слаб Ювентус

Сасуоло спечели с 1:0 домакинството си на Ювентус и намали шансовете на "бианконерите" да стигнат до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Единственият гол в мача реализира Грегоар Дефрел. Френският нападател влезе в игра на почивката и отбеляза попадението в 64-ата минута.

Масимилиано Алегри реши да запази част от основните си играчи за реванша срещу Спортинг от четвъртфиналите на Лига Европа и това се отрази на представянето на тима. Наставникът обаче даде шанс на 20-годишния Томазо Барбиери, който направи своя дебют в Серия А.

Срещата започна с тактическо надиграване. Домакините владееха топката повече в началото, след това Юве имаше предимство в това отношение. И двата отбора пресираха в полето на съперника, а ситуциите пред двете време бяха изключителна рядкост. Първото положение дойде в 20-ата минута и бе за Саусоло. Максим Лопес подаде на Байрами, който нанесе силен удар, но топката мина над вратата.

Тимът на Алегри не успяваше да създаде нищо в предни позиции, а домакините стигнаха до две опасни центрирания. "Бианконерите" пък отговориха с два неточни удара с глава на Бремер. И в двата тима липсваха идеи как да стигнат до вратата на съперника.

След почивката нещата изглеждаха доста по-различно. Темпото бе по-високо и двата отбора реално се опитваха да атакуват. Сасуоло бе далеч по-агресивният отбор и на няколко пъти бе близо до повеждане. Грегоар Дефрел влезе в игра на почивката и промени атаката на домакините.

Матия Перин се отличи с блестящо спясавене след удар с глава от малка дистанция на Дефрел. Отговорът на Юве бе удар на Данило, който не затрудни особено Консили, тъй като бе право в него. Атаките на Сасуоло се редяха една след друга. След разбъркване в наказателното поле на гостите топката мина покрай няколко футболисти преди Гати да я изчисти от голлинията. Секунди по-късно отново Гати трябваше да се намесва, но този път в опит да изчисти топката я заби в дясната греда на Перин.

Добрият период на домакините доведе до гол в 64-ата минута. След ъглов удар топката стигна до Фаджоли, който я отклони към Дефрел. Нападателят реагира бързо, завъртя се и насочи топката към мрежата.

Алегри бе пуснал в игра Куадрадо и Ди Мария няколко минути преди това, а сега вкара Киеза и Мирети. "Бианконерите" вдигнаха нивото и тръгнаха да търсят изравняване. В 73-ата минута Консили направи страхотно спасяване, след като Рабио насочи топката с глава след ъглов удар. Малко след това Ди Мария пропусна отлична възможност, след като получи топката от Киеза в наказателното поле.

До края Юве не беше близо до изравняване, а Сасуоло не се възползва от няколко възможности на контраатаки. В добавеното време съдията спря една от атаките на домакините с доста спорно решение. Той отсъди нарушение на Киеза в центъра на терена вместо да пусне авантаж.

САСУОЛО - ЮВЕНТУС 1:0
1:0 - Дефрел (64)

Снимки: Gettyimages