Алегри възнамерява да даде почивка на Шчесни

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри потвърди, че планира да даде почивка на Войчех Шчесни в утрешното гостуване на Сасуоло. Както е известно, титулярният вратар на „бианконерите“ се почувства зле при победата с 1:0 над Спортинг (Лисабон) и се наложи да бъде принудително заменен.

Смененият по спешност Шчесни: Беше ми трудно да дишам

„Днес ще говоря с Шчесни. Ако той се чувства добре и е спокоен, може да дойде с нас и да бъде на пейката, така че поне ще може да се възстанови и да почине. Матия Перин е в отлично състояние и се превърна във важен играч, като направи голям прогрес, откакто се присъедини към Ювентус. Той е сред най-добрите вратари по отношение на надеждност и присъствие в мача“, заяви Алегри по време на днешната си пресконференция.

Той коментира и състоянието на други футболисти на тима. „Засега мога само да кажа, че Мойс Кийн няма да бъде на разположение заради мускулен проблем, който почувства вчера. За останалите играчи под въпрос трябва да преценявам в днешната тренировка. Мачът в четвъртък ни отне много енергия, но футболистите са в добра физическа кондиция. Онзи ден Душан Влахович игра половин час и е в добро състояние, а в Рим записа 60 минути, така че вярвам, че ще играе утре. Аркадиуш Милик също е по-добре, след като отсъстваше 60 дни. Не е играл много напоследък, но той е надежден играч и съм доволен от това.

Анхел Ди Мария записа 90 минути както срещу Лацио, така и срещу Спортинг. Федерико Киеза направи много добри 90 минути в четвъртък и съм щастлив от представянето му, но това не означава, че той трябва да е доволен. Мисля, че все още има място за подобрение при него, особено в това да остава концентриран по време на мачовете. Все пак той има качества, които трудно се намират в другите играчи. Пол Погба тренира добре, но засега не е готов за цял двубой. Той обаче може само да се подобрява и смятам, че успее да ни покаже своите качества“, добави специалистът.

Снимки: Imago