Фулъм нанесе удар по надеждите на Евертън

Фулъм сложи край на негативната си серия, след като спечели с 3:1 гостуването на Евертън. Преди тази среща лондончани бяха загубили последните си пет мача. Поражението остави тима от Ливърпул на 17-а позиция, но след изиграването на останалите мачове от кръга той може да се окаже в зоната на изпадащите.

Харисън Рийд изведе “котиджърс” напред в средата на първото полувреме. Те можеха да поведат и по-рано, но удар на Хари Уилсън срещна гредата. “Карамелите” отговориха с добра игра и попадение на Дуайт Макнийл в 35-ата минута. Тимът на Шон Дайч започна активно втората част, но Фулъм отново поведе. В 51-ата минута Хари Уилсън се разписа, след като бе изведен оттлично от Вилиан.

Попадението обърка Евертън и домакините загубиха ритъма си. Дан Джеймс вкара трето попадение за гостите в 68-ата минута. “Котидъжрс” пропуснаха да увеличат преднината си, а “сините” направиха някакъв финален натиск, но той не доведе до нищо.

Снимки: Imago