Дубълът на Ботев (Враца) с първа пролетна победа

Вторият отбор на Ботев надви Партизан (Червен бряг) с 2:1 във Враца за първи успех от началото на полусезона. Срещата e от 22-ия кръг на Северозападната Трета лига. Противно на крайния резултат, гостите започнаха по-добре. Милен Тонев уцели гредата, имаше и още една възможност. Иван Нешков обаче изведе Митко Панов зад защитата на противника и той даде аванс на младите врачани, четвърт час след началото.

После Асен Русинов пропусна да удвои отблизо. Ивайло Дудушки пък не успя очи в очи с червенобрежкия вратар. Партизан натисна в началния четвърт час след почивката. Ситуации се откриха пред Христо Димов и Георги Петков. В 55-ата минута Панов подаде и Русинов вкара втория гол за Ботев. Попадението отвори мача. Играещият треньор Любомир Иванов стреля по диагонала, но врачанския страж се справи. Радослав Захариев имаше възможност пред отсрещната врата. До края имаше по още едно положение пред двете врати. След корнер в последните секунди, Любомир Иванов отклони топката и Теодор Любомиров реализира почетното попадение за Партизан.