В град Левски дерби не става, Вихър доминира

Вихър (Славяново) победи в град Левски едноименния тим с 4:0. Поредното дерби на Област Плевен е от 22-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Николай Боянов наклони чувствително везните в своя полза само за няколко минути. Първо в 15-ата Християн Петков откри резултата след пас от фланга.

Той удвои в 23-ата минута, когато получи топката зад левскарската отбрана. Четвърт час след почивката Светослав Кръстев беше точен с глава след центриране от фаул за 0:3. Крис Димитров вкара четвъртия гол. Накрая Венцислав Миленов от домакините излезе сам срещу вратаря Теодор Тодоров. Стражът спря топката с ръка извън наказателното поле и беше отстранен с втори жълт и червен картон. Защитникът Тони Паликрушев сложи ръкавиците и пази в рамката до края.