Никола Цолов с 8-о време в сутрешната сесия

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 8-о място сутрешната сесия от втория ден на тестовете на пистата “Съркит де Барселона-Каталуня”. Цолов постигна време 1.26,753 минути в най-добрата си обиколка и остана на 0,434 секунди от най-бързия досега днес - Габриеле Мини, който записа 1.26,319 минути - това е и най-доброто постижение от началото на тестовете вчера.

15 пилоти от общо 30, които участват в теста, успяха да слязат под 1.27 минути за обиколка на каталунското трасе.

Най-напред от съотборниците на Никола в АРТ Гран При е Грегоар Соси, като опитният швейцарец завърши 3-и, на 0,203 секунди от Мини.

Никола Цолов с 13-ти резултат в следобедната сесия в Барселона, 11-ти за деня

Пистата в Барселона е единственото трасе, познато на Никола от началото на кариерата му във Формула 3 този сезон. Миналата година на финала на сезона в испанската Формула 4 Цолов спечели трите квалификации на тази писта, след това и трите състезания и записа трите най-бързи обиколки, за да бъде коронясан като шампион за сезон 2022.