Женският национален отбор отстъпи на Косово във финала на турнира в София

Националният отбор на България отстъпи на Косово с 0:1 във финала на турнира "International Women's Cup" 2023, на който е домакин БФС на базата в Бояна. Селекционерът на българския отбор Силвия Радойска направи няколко промени в сравнение с полуфинала срещу Литва, като едната от тях беше връщането в стартовия състав на най-добрата българска футболистка за последните две години Симона Петкова.

Днес двата отбора изиграха доста равностоен мач с положения пред двете врати, но гол на косоварките в 15-ата минута определи и крайния победител. Ироничното е, че попадението дойде след атака на нашите момичета, но отбита топка беше изритана към крилото на гостенките Ерелета Мемети.

Обявиха състава на женския национален отбор за четиристранния международен турнир в София

Мемети, която е и капитанка на косоварките, пробяга цялата половина на нашия състав. На два пъти През второто полувреме България опита да пренесе играта в половината на противника и в големи периоди от мача това се получаваше. Лора Петрова, Александра Янева, както и Попадинова опитаха да създадат напрежение. До точен удар обаче не се стигна.защитници на България опитаха да я спрат, но това не стана и сама срещу вратарката откри резултата.

Двата отбора се срещнаха и на турнира в Анталия през февруари, когато отново Косово победи, но тогава с 2:1. Ерлета Мемети също вкара и тогава, но първото попадение. След това Ивана Найденова изравни, а пет минути преди края Косово стигна до успеха.

Женският ни национален отбор разби Литва

Стартов състав на България: Роксана Шахънска, Яница Иванова, Нора Димитрова, Мариела Недева, Жасмина Атанасова, Ивана Найденова, Лора Петрова, Николета Бойчева, Александра Янева, Евдокия Попадинова, Симона Петкова

Снимка: bfunion.bg