Ойт Танак и Марко Мартин се разделят

Ойт Танак и Марко Мартин се разделят

Ойт Танак и Марко Мартин вече няма да работят заедно, съобщи днес световният рали шампион за 2019 година в социалните мрежи. Все още не е ясна причината за раздялата между двамата най-известни естонци в света на ралитата.

“Дългогодишният ми ментор Марко Мартин реши да поеме нови предизвикателства - написа Танак днес. - Заедно с него направихме незабравимо пътуване през всички тези години в Световния рали шампионат. Той винаги е можел да вижда нещата в различна перспектива и ми помогна да взема големи решения. Завинаги ще съм му благодарен за всичко, което е направил за мен. Всичко най-хубаво за в бъдеще!”

Мартин беше първият естонец, пробил в WRC в края на 90-те години, като записа 86 старта в световния шампионат като заводски пилот на Субару, Форд и Пежо и спечели 5 ралита.

Танак покани Ожие в битката за титлата
Танак покани Ожие в битката за титлата

Мартин прекрати кариерата си в WRC през 2005 година след катастрофата му рали “Великобритания”, в която загина навигаторът му Майкъл Парк. След това Мартин направи собствен тим с автомобили от група N в естонския шампионат и започна да работи с млади пилоти, като сред тях бързо изпъкна Танак.

Латвала: Чакам Ожие да си поиска още ралита
Латвала: Чакам Ожие да си поиска още ралита

Танак стана шампион на Естония през 2008 и 2009 с тима на Мартин, а след това Марко работи като негов мениджър и партньор, като Мартин е възприеман като “бизнес мозъка” на екипа Мартин-Танак. Тепърва се очакват подробности за раздялата на двамата известни естонци.

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Моторни спортове

Виж всички