Националките по хокей на лед претърпяха четвърта загуба на Световното първенство в Дивизия 3

Женският национален отбор на България по хокей на лед отстъпи с 2:10 (1:1, 0:2, 1:7) на домакина Румъния в последния си мач от Дивизия 3 на Световното първенство. След тази среща българският отбор, който е в много ранен етап от изграждането си, остава на 5-о място от 6 отбора с една победа и четири поражения.

Симона Аспарухова откри резултата за България още в 5:42 минута на мача, а второто попадение беше дело на обещаващата Мария Руневска 45 секунди след началото на третия период. С този гол Руневска намали на 2:3, но след това паднаха нови четири попадения в мрежата на вратарката ни Паулина Георгиева.

Пет гола за момичетата от Румъния вкара Ана Войку, два добави Соня Ирис Давид, а Алина Опря с гола си в началото на втория период покачи на 2:1.

България загуби третия си мач на Световното по хокей на лед за жени

В последните минута и половина на срещата паднаха нови два гола в българската врата. Те бяха дело на Ана Балинт за 9:2 и на Маиса Симина, вкарала десетия гол в последните 35 секунди на срещата.

Развоят на този мач се промени тотално след средата на втория период, когато българският отбор отпадна физически и вече нямаше съпротивителни сили. След това вече беше въпрос на време колко гола ще паднат в българската врата. Това намери изражение и в ударите в мача, които бяха 72 на 12 в полза на противничките на българките. Това означава, че българската вратарка е отразила 62 шута.

Турнирът беше спечелен от отбора на Хонконг, който днес се наложи с 3:0 над последния Естония. Момичетата от Хонконг събраха 13 точки и изпревариха Украйна, която остана на 2-о място с 12 пункта след успеха си с 2:1 над Литва.