Дреновец с първа пролетна победа

В Дреновец едноименния тим се наложи с 4:0 над Партизан (Червен бряг) за първа победа от началото на полусезона. Двубоят е от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Опасен удар на Пламен Венелинов от гостите и спасяване на Юлиян Весков в началните секунди. При ответната атака Денис Димитров, останал сам, пропусна пред отсрещната врата. Двете положения дадоха обещаващо начало на срещата. Христо Димов не успя с глава за Партизан. Така се стигна до 34-ата минута, когато Галин Великов сбърка, червенобрежкия страж излезе неразчетено и Филип Георгиев откри резултата. Ответната реакция бяха пропуските на Михаил Милчев и Борислав Иванов. Удар на играч от Дреновец беше спасен от вратаря. Втората част започна с натиск на Партизан, а домакините заложиха на контраатаки. При една от тях Андерсон Силва покачи на 2:0.

Съперникът реагира с шут на Милен Тонев, Весков изби в гредата и после хвана топката. Червенобрежкият тим се хвърли напред, оголи тила си и противника го наказа. Деян Захариев надбяга Великов и направи резултата категоричен. Последваха пропуски за Дреновец. 180 секунди преди края Емил Мандев вкара четвъртия гол. Гостите дадоха две жертви. Венелинов напусна терена с контузия в 20-ата минута. Тонев пък излезе с травма в 80-ата и отбора му доигра мача с 10 футболисти.