Карагарен и компания удариха Ботев (Пд), ЦСКА 1948 държи здраво третото място

ЦСКА 1948 си поигра с огъня, но надви Ботев (Пловдив) с 2:1 в среща от 25-ия кръг на efbet Лига. Светослав Диков (1) беше точен за домакините, а Бирсент Карагарен (44) удвои. В добавеното време на срещата Абдулайе Траоре (90+2) намали изоставането на "канарчетата". "Червените" изиграха силно първо и по-слабо второ полувреме, в което дори рискуваха да заличат аванса си от два гола.

Още в 16-ата секунда домакините излязоха напред в резултата след груба грешка в защитата на Ботев. Стив Фуртадо намери Светослав Диков зад гърба на защитата, която бе подредена потресаващо. Нападателят овладя, преодоля стража Ханкич и отбеляза.

В 17-ата минута Парвиз Умарбаев шутира към далечния ъгъл на вратата, а Хидайет Ханкич с добър плонж парира в корнер. От последвалия ъглов удар Светослав Диков надскочи всички в наказателното поле, но стреля с глава право в горната греда.

20 ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) II

В 42-рата минута Умарбаев качи топката на главата на Елитон, но изстрелът на защитника премина много близо покрай гредата.

17 ЦСКА 1948 2:1 Ботев (Пловдив) I

Минута преди края на първото полувреме ЦСКА 1948 стигна до втори гол, който бе дело на бившия футболист на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагарен. До попадението се стигна след намеса на стража Ханкич след удар на Георги Русев от границата на наказателното поле. За нещастие на вратаря на Ботев топката попадна право в Карагарен, за който бе лесна задача да я прати в мрежата.

В 53-ата минута Уме Емануел опита да отправи първия удар за Ботев по посока вратата на ЦСКА 1948. Изстрелът беше толкова неточен, че топката излезе в тъч. В 60-ата минута Красиан Колев подаде към Антоан Бароан, който от дъгата на наказателното поле отправи удар към вратата на Даниел Наумов. Стражът на домакините бе заел добра позиция и парира шута.

ЦСКА 1948 веднага погледна в предни позиции, където удар на Педриньо беше блокиран. В 71-ата минута Сидклей сложи тялото си на пътя на топката след опасен изстрел на Траоре. Пет минути по-късно отново Траоре пробва късмета си. Този път с удар от въздуха той прати топката в ръцете на Даниел Наумов.

В 89-ата минута Ханкич с една ръка изби коварен шут на Радослав Кирилов, насочен точно под горната греда. Всичко можеше да бъде решено в 90-ата минута от Ивайло Чочев, който получи пас от Светослав Диков. Ханкич не бе на голлинията си, но халфът на ЦСКА 1948 стреля в защитник. Това можеше да се окаже пагубно. Във втората минута на добавеното време Абдулайе Траоре опъна мрежата на Наумов с неспасяем удар в ъгъла.

Веднага след това попадение нов удар на Траоре премина застрашително покрай вратата.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
1:0 Светослав Диков (1)
2:0 Бирсент Карагарен (44)
2:1 Абдулайе Траоре (90+2)

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 14 Хелитон, 87 Симеон Петров, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 11 Бирсент Карагарен, 8 Педриньо, 55 Светослав Диков
Треньор: Тодор Янчев

БОТЕВ: 13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 44 Роберто Пунчец, 17 Николай Минков, 6 Дилан Мартенс, 15 Джеймс Етоо, 21 Точукву Ннади, 24 Джаспър Ван Хертъм, 31 Уме Емануел, 11 Антоан Бароан
Треньор: Бруно Балтазар