Борнемут удължи агонията на Лестър

Борнемут удължи негативната серия на Лестър и го доближи до Чемпиъншип. “Черешките” спечелиха битката за оцеляване, след като стигнаха до успех с 1:0 на “Кинг Пауър Стейдиъм” и излязоха извън зоната на изпадащите. Единственото попадение в мача реализира Филип Билинг в 40-ата минута. Той се възползва от грешка на Джеймс Мадисън, който опита да върне топката към вратаря.

Гостите бяха по-активни от началото, а стражът на “лисиците” Даниел Иверсен се справи с удар на Билинг и изстрел на Соланке. Те записаха трета победа в последните си пет мача и значително увеличиха шансовете си за оцеляване.

Формата на Лестър, който уволни Брендън Роджърс в края на миналата седмица, е трагична. Днес тимът бе воден от временния наставник Адам Садлър, но не показа подобрение и записа осма загуба в последните си девет мача. Феновете на тима изпратиха отбора с освирквания на почивката и след края на двубоя.

Снимки: Imago