Отново безброй пропуски за Байерн, но сега това не се оказа фатално

Байерн (Мюнхен) запази лидерската си позиция в Бундеслигата с 2 точки аванс пред Борусия (Дортмунд) след минимална победа с 1:0 при гостуването си на Фрайбург в среща от 27-ия кръг. Матайс де Лихт заби атрактивен гол в 51-вата минута.

Само преди дни баварците бяха отстъпили от същия съперник с 1:2 на своя стадион в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на Германия, след като направиха куп пропуски. Същото нещо почти се повтори и сега, защото футболистите на Томас Тухел създадоха поне десет чисти положения, но реализираха това, което най-малко предвещаваше гол. На три пъти техни играчи пропускаха само срещу вратаря - Садио Мане и Льорой Сане на два пъти, а отделно и Серж Гнабри нямаше никакъв късмет, като дори веднъж удари греда.

Страничният стълб обаче спаси и мюнхенци още при 0:0, когато точно преди паузата Ритцу Доан за малко да изведе Фрайбург напред. В други два случая пък Ян Зомер отрази сигурни попадения.

За домакините това е трета поредна среща без победа, заради което те вече рискуват да загубят мястото си в топ 4.

За този мач Тухел заложи на Гнабри като централен нападател, а Мане действаше по лявото крило. Колегата му Кристиан Щрайх пък започна със същите 11, с които излезе и на “Алианц Арена”.

Гнабри направи първия пропуск в 9-ата минута, а в 18-ата Мане прехвърли вратаря Флекен, но топката излезе в аут.

Баварците изтръпнаха в 44-тата, когато Алфонсо Дейвис изпусна Доан и той нацели гредата.

В 51-вата Де Лихт изненада всички с перфектен далечен шут, който спря в горния ляв ъгъл на вратата на Фрайбург - 1:0 за Байерн.

Последва много силен период за гостите, белязан от множество пропуски на Мане, Сане и Гнабри. В 56-ата пък беше разглеждана ситуация за евентуална дузпа за шампионите, но такава не беше отсъдена.

Играчите на Фрайбург рядко стигаха до нещо интересно, но пък имаха своите възможности. Така например Зомер направи важно спасяване в 70-ата.

Дори в последните секунди Байерн нападаше и само в добавеното време Гнабри пропусне две положения, като веднъж удари гредата. Домакините имаха своя последен шанс чрез Матиас Гинтер, който обаче изпрати кълбото в аут след засичане с глава.

След края на мача напрежението се повиши, тъй като футболисти на Фрайбург се изнервиха от провокативното според тях поведение на Йошуа Кимих. Последва блъскане и размяна на обиди.

Във вторник Байерн гостува на Манчестър Сити в първи четвъртфинал от Шампионската лига.