Преотстъпен от Барселона измъкна Осасуна срещу последния

Два гола на младока Ез Абде през второто полувреме донесоха победата на Осасуна над Елче с 2:1 като домакин в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Мароканският национал, който е преотстъпен от Барселона, първо изравни в 72-рата, а пет минути преди края заби второто решаващо попадение с прецизен удар. Хосе Моренте беше извел гостите напред секунди преди края на първата част.

Тази победа запазва шансовете на Осасуна да влезе в топ 6 и да се класира за евротурнирите. Паралелно с това отборът вече е финалист за Купата на краля, където през май ще спори с Реал Мадрид. Загуба във финала за купата не гарантира място на Осасуна в евротурнирите при положение, че Реал ще играе в Шампионската лига. В този случай квотата се взима от седмия в класирането в първенството, където обаче засега е точно съставът от Памплона.

Елче пък е последен - на 14 точки от спасението, заради което почти сигурно скоро ще изпадне.

И все пак гостуващият тим успя да поведе с 1:0 на “Ел Садар”, след като преди това играчите на Осасуна не успяха да се възползват от няколкото си положения. В 18-ата пък реферът Пабло Гонсалес продължително време разглеждаше спорна ситуация за евентуална дузпа в полза на домакините, но реши да не отсъжда такава.

Малко след почивката втори гол за Елче не беше признат заради игра с ръка на Лукас Бойе.

Натискът на Осасуна даде резултат чак в 72-рата, когато Абде изравни с удар отблизо, като нападателят имаше шанс, че топката се отби в тялото на футболист на съперника.

В 85-ата възпитаникът на “Ла Масия” заби втория гол, с което донесе победата на Осасуна.