Гол от дузпа в 117-ата минута направи ЦСКА 1948 последния полуфиналист за Купата

ЦСКА 1948 е последният полуфиналист за Sesame Купа на България. “Червените” отстраниха Арда на предишната фаза на надпреварата с гол от дузпа в 117-ата минута. Редовните 90 минути не излъчиха победител и срещата завърши 0:0. Двубоят вървеше към наказателни удари, но в 117-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа след сигнал от ВАР, която Педриньо реализира и така донесе ценния успех на тима на Тодор Янчев.

26 Купа на България: Арда - ЦСКА 1948

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне до рулетката на дузпите, тъй като срещата бе в по-голямата си част равностойна, а по-чистите положения в редовното време бяха в тяхна полза. Освен това дузпа за играчите на Александър Тунчев бе отменена от видео асистент реферите. Гостите от своя страна издебнаха своя момент и стигнаха до важната победа по пътя към трофея.

Така ЦСКА 1948 се присъедини към Лудогорец, Локомотив (София) и Черно море във финалната четворка на надпреварата. Жребият за полуфиналите е утре преди обяд.

Срещата започна равностойно, като в първите минути нямаше чисти положения пред двете врати. Първата по-интересна ситуация дойде в 21-ата минута, когато Светослав Ковачев навлезе в наказателното поле и с плътен удар с левия крак стреля, но топката мина покрай гредата на Наумов.

До края на първата част действията продължиха да бъдат равностойни, но в края на частта отново домакините бяха по-близо до попадението. Центриране отдясно на Деян Лозев към Преслав Боруков, който обаче не успя да засече топката във вратата на Наумов, а стражът успя да докосне кълбото и да го извади от опасност.

В началото на втората част Арда отново бе близо до гола. Грешка на Парвиз Умарбаев и последвал опит на Джонатан да избие от краката на Абубакар Тунгара се оказа извеждащо подаване за Преслав Боруков, който обаче не успя да преодолее Наумов.

В 55-ата минута съдията Валентин Железов отсъди дузпа в полза на домакините. При едно центриране Умар Сако игра с глава, а топката се отби в ръката на Сидклей. След преглед от ВАР обаче реферът отмени отсъждането си.

Последваха нови предпазливи минути и от двата отбора, като до чисти положения не се стигна.

Едва в края на редовните 90 минути имаше раздвижване и гостите бяха близо да стигнат до скъпоценен гол. При едно центриране от статично положение Симеон Петров отклони топката към Лазар Марин, който от непосредствена близост не успя да реализира с глава, а вратарят Васил Симеонов спаси.

В продълженията двата тима действаха предпазливо и сякаш се подготвяха за дузпи. В 117-ата минута обаче се стигна до лоша преценка на едно центриране на Педриньо от страна на Милен Желев. Бранителят на домакините игра с ръка при опит да овладее топката с гърди и след преглед от ВАР Железов посочи бялата точка. Зад топката застана бразилецът и реализира, въпреки че стражът Симеонов хвана ъгъла, но не успя да отрази удара.

До края на мача Арда опита да наложи натиск, с който да стигне до изравняване, но ЦСКА 1948 се бранеше стабилно и в крайна сметка ликува след последния съдийски сигнал.

АРДА 0:1 ЦСКА 1948
0:1 Педриньо (117-д)

АРДА: 36. Симеонов, 8. Желев, 3. Сако, 24. Петков, 20. Лозев, 2. Цонев, 77. Юруков, 10. Ковачев, 99. Иванов, 7. Тунгара, 9. Боруков

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 2. Джонатан, 24. Марин, 87. Петров, 16. Сидклей, 28. Ценов, 39. Умарбаев, 8. Педриньо, 7. Топузов, 99. Кирилов, 25. Сердюк

Снимки: Борислав Цветанов