Брайтън усложни задачата на Борнемут

Брайтън спечели с 2:0 гостуването си на Борнемут и продължава да се държи доста близо до топ 4. 18-годиншият Евън Фъргюсън откри резултата в 27-ата минута, а резервата Хулио Енсисо се разписа в самия край на двубоя.

"Черешките" са в зоната на изпадащите, но са един от четирите отбора с актив от 27 точки. Тимът на Гари О 'Нийл е този с най-слабата защита във Висшата лига, но днес нападението го провали. Домакините реагираха добре, след като получиха гол, но не се възползваха от шансовете си.

Доминик Соланке на два пъти бе спрян от Джейсън Стийл преди почивката и два пъти бе близо до гола в началото на втората част. Амад Траоре пък пропусна великолепна възможност, след като бе изведен от Лерма сам срещу вратаря.

Брайтън пък продължава с отличното си представяне. Тимът на Роберто де Дзерби има само една загуба в последните си 11 шампионатни срещи и не е губил като гост от октомври. Лошата новина за гостите бе контузията на Мойсес Кайседо, който напусна принудително през второто полувреме, след като падна лошо на глезена си.

Снимки: Imago