ЦСКА - София аут за Купата, Черно море уби мечтата на "червените" за дубъл

ЦСКА - София е аут от Купата на България! Това стана факт след домакинско поражение с 1:2 от Черно море в 1/4-финален двубой от турнира, което уби мечтата на "червените" за дубъл.

Атанас Илиев откри резултата след точно изпълнена дузпа в 51-ата минута, а в 65-ата Тибо Вион си отбеляза автогол. С нов автогол на Владко Дробаров в 93-ата минута домакините върнаха едно попадение.

ЦСКА - София нацели на два пъти гредите при резултат 0:2 след удари на резервата Назон, но като цяло варненци бяха по-добри през по-голямата част от сблъсъка и заслужено продължават напред.

24 ЦСКА - София - Черно море

Срещата започна равностойно, а в 8-ата минута Черно море като по чудо не откри резултата. Василев надбяга Матей отляво и центрира към непокрития Фернандес, който не улучи празната врата от 4-5 метра.

В 31-ата минута Линдсет отправи първи удар по посока на противниковата врата, но той бе крайно неточен. Десет минути по-късно Илиев засече с глава центриране от корнер, а топката профуча опасно близо покрай дясната греда.

И в началото на втората част Черно море продължи да атакува по-опасно. Така се стигна до 51-ата минута, когато Де Нойер не прецени центриране отдясно и вместо с глава игра с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията първоначално не отсъди дузпа, но след преглед с ВАР правилно промени решението си. Зад топката застана Илиев, който стреля в лявата част на вратата, Евтимов докосна топката, но шутът бе прекалено силен и влетя в мрежата.

В 54-ата минута варненци създадоха нова опасност. Василев избяга зад "червената" отбрана, но Евтимов излезе извън наказателното поле и със самоотвержен шпагат изпревари играча на гостите.

В 65-ата минута Юга пробва да преодолее Панайотов в наказателното поле на домакините. Халфът на гостите обаче му отне топката, която попадна във Фернандес. Крилото моментално центрира остро в малкото наказателно поле, където Вион пробва да изчисти, но заби топката в собствената си врата.

Шест минути по-късно Назон можеше да върне едно попадение, но топовният му изстрел срещна напречната греда. Секунди по-късно Назон излезе под ъгъл очи в очи с Дюлгеров, но стражът на "моряците" спаси.

В 80-ата минута Назон се възползва от грешка на Фернандес, но нацели за втори път гредата след хубав фалцов изстрел с десния крак.

Все пак ЦСКА - София стигна до гол, но той дойде твърде късно. Това се случи в 93-ата минута, в която Дробаров си вкара автогол при опит да изчисти центриране на Вион.

След края на срещата наставникът на домакините Саша Илич влезе ядосан на терена, за да търси обяснение на съдията защо е дал само 6-минутно продължение.

ЦСКА - СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2

0:1 Атанас Илиев 51
0:2 Тибо Вион 65 авт.
1:2 Владко Дробаров 93 авт.

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 2. Матей, 21. Юга, 6 Петров, 15. Вион, 14. Хайнц, 26. Марселино, 7. Линдсет, 5. Де Нойер, 10. Гарсес, 28. Морено

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 2. Панов, 71. Панайотов, 77. Велев, 11. Фернандес, 19. Василев, 86. Иса, 9. Илиев

Снимки: Владимир Иванов