Мендилибар стартира в Севиля с победа в местното дерби

Отборът на Севиля записа успех с 2:0 като гост на Кадис в андалусийското дерби от 27-ия кръг на Ла Лига. Така “бланкирохос” спечелиха първия си мач под ръководството на новия си наставник Хосе Луис Мендилибар и в същото време прекъснаха серията на своя съперник от десет домакинства без загуба. За севилци това е първа победа в шампионатна визита от 15 октомври насам, когато надвиха Майорка с 1:0.

И двете попадения в мача дойдоха през втората част. В 51-вата минута при центриране от корнер Давид Хил изби топката, но Лукас Окампос стигна до нея и я прати в мрежата, след което посвети гола си на своята болна племенница. Последва домакински натиск, но вместо това гостите стигнаха до второ попадение в 74-тата минута. Тогава Лоик Баде изрита силно топката при изпълнение на фал от своята половина и я прати почти в противниковото поле. Така Брайън Хил отклони топката за Юсеф Ен-Несири, който беше точен със своя шут.

С този успех Севиля събра 31 точки и се изкачи на 13-ата позиция в класирането, където Кадис е на 16-ото място с 28 пункта и малко по-лоша голова разлика от 15-ия Валядолид.

Снимки: Gettyimages