Рой Ходжсън се завърна начело на Кристъл Палас с обрат над Лестър

Кристъл Палас направи пълен обрат и надделя с 2:1 в домакинството си на Лестър в мач от 29-ия кръг на Премиър лийг. Рикардо Прейра (56’) даде преднина на “лисиците”, но Даниел Иверсен (59’, автогол) и Жан-Филип Матета (90’) донесоха трите точки на домакините”. Този мач бе повторен дебют на Рой Ходжсън начело на тима, след като той пое тима по време на паузата за националните тимове, когато замени Патрик Виера.

Първата част на двубоя премина изцяло под диктовкара на “орлите”, които отправиха цели 20 удара по посока на вратата на Даниел Иверсен. Това за последно бе правил Ливърпул през декември 2015 година отново срещу този противник. Най-добрата ситуация пред домакините се откри в 14-ата минута, когато Еберичи Езе преодоля няколко играчи на противника нахлу в пеналта, но ударът му бе спасен от стража на Лестър. Десетина минути пък те имаха много сериозни претенции за дузпа след игра с ръка на бранител на “лисиците”, но реферът даде сигнал, че нарушение няма.

Играчите на Брендън Роджърс започнаха добре втората част на мача и пет минути след нейното начало бяха близо до попадение. Джеймс Мадисън реагира бързо в наказателното поле и стреля ниско, но Висенте Гуаита успя да спаси. Те стигнаха до попадение малко след това, когато Тимоти Кастан се осъществи добър пробив и центрира, а Рикардо Перейра стигна до топката и прати топката в горния ляв ъгъл за 0:1.

Само три минути по-късно обаче равенството бе възстановено след нещастно стечение на обстоятелствата за вратаря на гостите Даниел Иверсен, който си отбеляза автогол след удар на Еберечи Езе в напречната греда. Петнайсетина минути преди края отново Езе стреля опасно, но този път Иверсен се намеси добре. Малко след това домакините отново имаха претенции за дузпа, след катот техен играч се строполи в пеналта, но съдията отново не даде сигнал. Домакините от Кристъл Палас все пак стигнаха до победата по изключително драматичен начин дълбоко в добавеното време, когато Джордан Аю изигра много важна роля в реализирането на атаката, след което центрира в наказателното поле, а там Жан-Филип Матета отбеляза второто попадение за “орлите”.

С тази победа Кристъл Палас вече диша доста по-спокойно и зае 12-ото място в класирането на Премиър лийг със своите 30 точки. Лестър пък продължава битката си за спасение, но отново е под чертата с едва 25 точки от 28 двубоя.

Снимки: Gettyimages