Борнемут с безценен обрат срещу Фулъм

Борнемут се измъкна от зоната на изпадащите, след като успя да стигне до безценен обрат и победа с 2:1 над Фулъм на „Виталити Стейдиъм“. „Черешките“ започнаха слабо и заслужено изоставаха след гол Андреас Перейра (16'). През второто полувреме обаче Борнемут се преобрази и след голове на Маркъс Тавърниър (50') и Доминик Соланке (79') стигна до обрат. С този успех отборът се изкачи до 15-ото място.

Борнемут излезе в същия състав, който преди паузата загуби с 0:3 от Астън Вила. В 11-те на Фулъм имаше две промени от мача от 1/4-финалите за ФА Къп срещу Манчестър Юнайтед. Наказаните Вилиан и Александър Митрович бяха заменени от Манор Соломон и Винисиус.

Лондончани започнаха доста по-добре и в 16-ата минута закономерно поведоха. Соломон получи отляво, след което върна към Рийд, който само пусна топката на пътя на Перейра, който стреля по земя в близкия ъгъл. „Котиджърс“ продължиха да натискат и да търсят втори гол, но в 22-рата минута удар на Робинсън от 25 метра срещна гредата. След 30-ата Борнемут се посъбуди, като Соланке бе в основата на няколко добри атаки на домакините, но те не създадоха проблеми на Лено.

„Черешките“ стартираха доста по-добре втората част и още в 49-ата минута изравниха резултата след изключителен удар на Тавърниър от границата на наказателното поле. В 79-ата минута Борнемут направи пълен обрат, след като Соланке се пребори с Робинсън и довкара отблизо топката, която преди това Лено изби след удар на Кристи.

Снимки: Imago