Волфсбург не се предаде след автогол, пропусната дузпа и 0:2 почти до края

Волфсбург стигна геройски до точка при домакинството си на Аугсбург след 2:2 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Домакините изпаднаха в нокдаун, след като първо си отбелязаха автогол в самото начало чрез Максимилиан Арнолд, а малко по-късно през първото полувреме отново той пропусна дузпа. В същото време гостите нанизаха две попадения и удържаха добрия си аванс чак до 84-тата минута. Тогава обаче “вълците” върнаха единия гол, а в добавеното време стигнаха и до втори.

Така домакините измъкнаха само точка в борбата си за място в европейските турнири. Баварците пък търсят отдалечаване от опасната зона и засега се справят добре в тази си задача.

Още във 2-рата минута на срещата в съботния следобед Арнолд имаше малшанса да си отбележи автогол, след като не отигра добре с глава след центриране на съперника от корнер.

В 21-вата халфът получи възможност да се реабилитира, но от бялата точка шутира над вратата.

Тимът на Аугсбург удвои преднината си в 32-рата, когато Мергим Бериша се разписа с единствения точен удар на тима за това полувреме.

Футболистите на Нико Ковач не се отказаха, но стигнаха до гол чак шест минути преди изтичането на редовното време. Точен тогава беше Джан-Лука Валдшмит, като първоначално попадението не беше признато заради засада, но ВАР коригира това решение.

Натискът на “вълците” продължи, за да се стигне до дълбоко в продължението, когато германският национал Феликс Нмеча се възползва от грешка на вратаря Рафал Гикиевич и с глава реализира за крайното 2:2.