Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Австрия стигна до обрат през второто полувреме

Австрия записа втора победа в европейските квалификации, но тя дойде доста по-трудно от първата. Тимът на Ралф Рангник спечели с 2:1 домакинството си на Естония, въпреки че губеше на почивката. След този успех австрийците са с пълен актив от 6 точки, а за гостите това бе първи мач в групата.

Срещата може да се развие далеч по-лесно за Австрия, но Михаел Грегорич пропусна дузпа в 17-ата минута. Това сякаш вдъхнови естонците и малко след това те стигнаха до положение пред вратата на съперника. Следващата възможност обаче бе реализирана от Рауно Сапинен, който откри резултата в 25-ата минута. До края на полувремето Австрия доминираше и отправи серия от удари, но нито един от тях не доведе до изравняване.

Рангник направи двойна смяна на почивката, а в играе се появи и капитанът Дейвид Алаба. Домакините продължиха да атакуват, но гол не падаше, а вратарят на гостите Карл Якоб Хайн направи поредица от спасявания. Австрийците успяха да изравнят в 68-ата минута с попадение на резервата Флориан Кайнц. Атаките им продължиха и две минути преди края на редовното време Грегорич се реваншира за пропусната дузпа, като донесе победата на своя тим.

Снимки: Imago