Сензацията Kings League осигури на Пике 11 млн. евро приходи само за седмица

Отказалият се по-рано през сезона от футбола Жерард Пике бързо намери реализация в нов проект. Особено успешен се оказва неговият турнир по футбол на малки вратички Kings League.

Вчера на “Камп Ноу” в Барселона се изиграха мачове от “Финалната четворка”, а това предизвика изключителен интерес. 90 000 присъстваха лично на стадиона, за да гледат атрактивните двубои, а над 2 млн. потребители наблюдаваха това онлайн в социалните мрежи, като само в платформата “Туич” те бяха над милион. Така, само в рамките на около седмица, Пике заработи приходи в размер на 11 млн. евро.

90 000 на “Камп Ноу” скандираха “Меси, Меси” и освиркваха "Кристиано Роналдо"

Отборите в Kings League са от по 7 души и има доста разлики в правилата от стандартния футбол на малки вратички. Има неограничен брой смени, тъчовете се изпълняват с ръце, жълт картон означава 2 минути извън игрището за дадения състезател, а червен - за 5 минути, като и в двата случая на него място влиза друг футболист. Самите двубои продължават по 40 минути (две полувремена по 20 минути). Друга любопитна разлика е възможността на всеки отбор да използва т.нар “Тайно оръжие” - да получи дузпа, отстраняване на противников футболист за 2 минути, възможност да се “краде” от “тайните оръжия” на съперника и др.

При определянето на правилата думата имаха феновете чрез гласуване “за” или “против”.

Цените на билетите за мачовете от “Финалната четворка” на “Камп Ноу” започваха от 10 евро. Финалът в неделя бе спечелен от Ел Барио след успех с 3:0 над Аникиладорес.

Мачовете от редовния сезон на Kings League се провеждаха на закрито в съоръжения с изкуствена настилка. Срещите бяха излъчвани безплатно по интернет.

Сред участниците в турнира бяха бивши футболисти от испанската Ла Лига, сред които Роналдиньо и Серхио Агуеро. Бившият ас на Барса Неймар обави, че иска да се включи като собственик на отбор при планираното разширяване на състезанието в Бразилия.