Красимир Миронов: Надявам се да играем добре и да победим

Дунав (Русе) - Раковски 1964 (Севлиево) е финалът във второто ниво на българския волейбол при мъжете - Висшата лига.

Воденият от Красимир Миронов тим на Дунав победи категорично и без проблеми у дома Етрополе с 3:0 (25:18, 25:22, 25:16) във втория мач от полуфиналния плейоф. Така русенци спечелиха плейофната серия с 2-0 победи, след като записаха успех и в първата среща като гости с 3:1 гейма.

От друга страна Раковски се наложи като гост на Миньор (Перник) също с 3:0 (25:23, 25:17, 25:16) в среща №2 от полуфинала между двата тима, играна пред близо 500 зрители в зала "Борис Гюдеров". Въпреки драматичната домакинска загуба с 2:3 гейма в първия мач, севлиевци продължават напред към финала.

Дунав (Русе) и Раковски 1964 (Севлиево) излизат в Стара Загора в директен спор за място в елита

Финалът между Дунав и Раковски ще бъде между двата тима, които всъщност завършиха на първите две места в редовния сезон в Източната група на Висшата лига.

Дунав - Раковски е финалът във Висшата лига

В редовния сезон русенци записаха две победи над своя съперник - у дома с 3:1 и като гост с 3:2 гейма.

Стефан Ганчев пред Sportal.bg: Раковски излиза за победа срещу Дунав във финала на Висшата лига

Финалният двубой между двата отбора ще бъде в един мач на неутрален терен. Срещата е днес (26 март) от 17,00 часа в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

“Нямаме проблеми. Добре подготвени сме физически. Мачът ще е финал, ще е тежък. Шансовете ни са 50 на 50%. Надявам се да играем добре и да победим. Два пъти ги бихме през сезона, но този мач ще е по-различен. Първо да си свършим работата”, заяви старши треньорът на Дунав Красимир Миронов специално пред Sportal.bg.