Шампионът Хебър се затрудни, но преодоля Берое пред 700 зрители в Стара Загора

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) демонстрираха класа, шампионски манталитет и дълга скамейка, която му донесе победа в трудна ситуация.

Шампионите се справиха като гост с Берое 2016 при гостуването си в Стара  Загора, след като се наложиха над домакините с 3:1 (25:19,  26:24, 21:25, 26:24) в двубой, от 21-ия предпоследен кръг на efbet Супер Волей, игран пред пълни трибуни от 700 зрители в зала “Иван Вазов”.

Така възпитаниците на Камило Плачи записаха 15-а победа, като с 47 точки остават на 3-о място във временното класиране. Беройци записаха 8-а загуба, като с 13 успеха и 39 точки запазват 6-о място.

Хебър се справи успешно, но не много лесно, въпреки отсъствието на основни играчи, както и поредна контузия, която извади Мартин Симеонов в края на третия гейм. Здравословни  проблеми продължават да измъчват тима, като в този мач извън основния състав  останаха четирима - Джулио Саби, Якопо Масари, Трифон Лапков и Иван Латунов.

Шампионите от Хебър и в този двубой не можеха да разчитат на контузения италиански диагонал Джулио Саби. На негово място Камило Плачи заложи на Пламен Шекерджиев. Мартин Симеонов пък зае мястото на Якопо Масари при посрещачите.

Мирослав Живков пък заложи в стартовия състав на 35-годишният Кирил Красневски от Беларус.

Шампионите от Хебър дръпнаха с 4:0 в началото на двубоя, след като Венцислав Раген атакува в аут. Ас на Алекс Землянко и 6:7. Кирил Красневски атакува и успя да изравни резултата при 7:7. Блокаут на Пламен Шекерджиев и Хебър отново поведе с 8:7. Спас Байрев атакува в мрежата и 10:8 за шампионите. Единичен блок на Спас Байрев спряха атака на Тодор Алексиев за 11:14. Отлична комбинация Александер Туш - Николай Николов и 15:11 за Хебър. Ас на Пламен Шекерджиев даде преднина от 5 точки на шампионите при 17:12. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Венцислав Рагин атакува в центъра за 17:21. Камило Плачи взе прекъсване за тима от Пазарджик. Шампионите стигнаха до геймбол при 24:17. Шампионите спечелиха първата част с 25:18.

Втората част започна равностойно. Двоен блок спря атака на Тодор Алексиев за 5:5. Единична блокада на Русия Желев спря атака на Пламен Шекерджиев и Берое поведе с 6:5. Ас на Спас Байрев и 7:5. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Домакините поведоха с 8:5. Спас Байрев атакува по блокадата за 9:6. Мощна атака на Спас Байрев по правата от зона 2 - 10:8. блокаут на Тодор Алексиев възстанови равенството при 11:11. Спас Байрев атакува по блокадата на Тодор Алексиев - 13:12. Блокада на Тодор Алексиев и Виктор Йосифов спря атака на Спас Байрев за равенство при 13:13. Спас Байрев атакува успешно за 16:15. Технична атака на Николай Николов и равенство при 16:16. Успешна атака на Мартин Симеонов по дългия диагонал изведе шампионите напред със 17:16. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Спас Байрев изравни при 17:17 с мощна атака по правата. Николай Николов пак изведе тима от Пазарджик напред при 18:17. Единична блокада на Николай Николов спря атака на Спас Байрев за 19:17. Руси Желев успя да изравни при 20:20. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно от зона 4 за 21:20. Тодор Алексиев изведе пак Хебър напред с 22:21. При 21:23 Миро Живков взе прекъсване за домакините. шампионите стигнаха до геймбол при 24:22 след атака на Виктор Йосифов. Спас Байрев атакува успешно за 23:24. Мощна атака на Спас Байрев по правата от зона 2 доведе до равенство при 24:24. Блокаут на Мартин Симеонов изведе гостите до трети геймбол - 25:24. Спас Байрев атакува в аут и Хебър спечели втората част 26:24.

Волейболистите на Берое поведоха с 4:2 в началото на третата част след блокаут на Кирил Красневски. Шампионите успяха да излязат напред при 9:8. Пайп на Тодор Алексиев и 10:9. Тодор Алексиев атакува в аут и Берое излезе напред с 12:11. Блокаут на Спас Байрев и Берое поведе с 15:14. Домакините дръпнаха с 2 точки при 17:15. Още една успешна атака за Берое и 18:15. Камило Плачи взе прекъсване за шампионите. Единична блокада на Кирил Красневски срещу атака на Мартин Симеонов и 19:15. Спас Байрев атакува мощно по правата от зона 2 за 20:15. Добромир Димитров замени Александер Туш в състава на Хебър. Спас Байрев отново бе безапелационен в атака за 22:17. Спас Байрев атакува технично за геймбол - 24:21. Троен блок спря атака на Мартин Симеонов и Берое спечели третата част с 25:21. Мартин Симеон обаче се приземи лошо след атаката, а глезенът на левия му крак се изкриви лошо, след което посрещачът на Хебър остана да лежи на игрището.

Наложи се Мартин Симеонов да напусне играта. В началото на 4-ия гейм Илия Петков замени Мартин Симеонов, но заигра на поста диагонал на разпределителя. Пламен Шекерджиев пък се върна в игра като посрещач.

Шампионите поведоха бързо с 3:0 в началото на 4-ия гейм. Единична блокада на Виктор Йосифов и 5:1. Денимир Димитров замени Константин Нечев като разпределител на домакините. Руси Желев атакува в аут и Хебър дръпна със 7:2. Миро Живков взе прекъсване за Берое. Руси Желев атакува успешно за 5:8. Ас на Александер Туш и 11:6. Контраатака на Тодор Алексиев направи резултата 13:7. Спас Байрев намали разликата до 9:14. Беройци намалиха до 12:15. Камило Плачи взе прекъсване за шампионите. Блокада на Алексей Землянко срещу атака на Тодор Алексиев и 13:15. Трифон Лапков се появи в игра за Хебър. Трифон Лапков веднага отигра успешно в атака за 16:13. Блокада на Виктор Йосифов спря атака на Спас Байрев за 17:13. Миро Живков взе прекъсване за Берое. Остра атака на Алексей Землянко - 14:17. Ас на Спас Байрев - 15:17. Атака в аут на Пламен Шекерджиев - 17:16. Камило Плачи взе таймаут за Хебър. Спас Байрев атакува в мрежата и Хебър дръпна с 3 точки при 20:17. Единична блокада на Николай Николов и 21:17 за шампионите. Пламен Шекерджиев атакува по блокадата за 22:18. Спас Байрев игра с блокадата за 19:22. Тодор Алексиев отигра в атака от зона 4 за 23:19. Още една успешна атака на Спас Байрев - 20:23. Първият съдия Борислав Йорданов отсъди носена топка на Спас Байрев и мачбол за шампионите при 24:20. Руси Желев атакува успешно за 21:24. Тодор Алексиев атакува в аут - 24:22. Блокада на Алексей Землянко спря атака на Тодор Алексиев - 23:24. Берое изравни при 24:24, след като домакините спряха атака на Тодор Алексиев. Блокаут на Тодор Алексиев и мачбол №5 за шампионите 25:24. Пламен Шекерджиев успя да донесе победната точка за Хебър в 4-ия гейм с 26:24 и мача с 3:1 гейма.

Николай Николов бе определен за MVP.

Тодор Алексиев стана най-резултатен за Хебър с 21 точки (1 блок, 38% ефективност в атака, 26% перфектно и 48% позитивно посрещане - +2).

Пламен Шекерджиев добави 17 точки (3 аса, 3 блока, 37% ефективност в атака, 44% перфектно и 44% позитивно посрещане - +8).

Николай Николов се отличи с 10 точки (3 блока, 58% ефективност в атака - +9).

Спас Байрев заби 31 точки (2 аса, 3 блока, 46% ефективност в атака - +14).