Отлъчените руснаци изиграха контрола с Иран, следва такава и с Ирак

Низвергнатият от УЕФА национален отбор на Русия завърши 1:1 с Иран в контрола, играна в Техеран. И двата гола в срещата паднаха от дузпи, като Антон Миранчук изведе гостите напред в 28-ата минута, а нападателят на Порто Мехди Тареми изравни две минути след почивката.

След започването на войната срещу Украйна преди повече от година тимът на “сборная” беше наказан с изваждане от турнирите под егидата на европейската футболна централа, заради което не може да си намери качествени съперници дори за обикновени проверки.

През 2022 година руският състав успя да уреди единствено спаринги с отбори от ниско ниво като Киргизстан, Таджикистан и Узбекистан.

След три дни пък тимът на Валерий Карпин ще премери сили и с Ирак, като мачът ще е на “Лужники” в Москва.

Снимки: Imago