Гол в края донесе точка на Спартак (Плевен) срещу Крумовград

Отборите на Спартак (Плевен) и Крумовград поделиха точките след равенство 1:1 в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Цветелин Радев (80) беше точен за гостите, а Боримир Карамфилов (89) изравни. През първото полувреме гостите бяха по-активният тим на терена, но това се промени през втората част. Двубоят се проведе в Севлиево.

В 15-ата минута гостите от Крумовград бяха близо до гола, но ударът с глава на Китан Василев срещна гредата. Той засече много добро центриране от Мартин Сораков, но нямаше късмет. Две минути по-късно на Джунейт Яшар не му достигна малко скорост да изпревари стража вратаря Станислав Антонов. Секунди по-късно стражът се намеси отлично при удар на Мартин Сораков с глава.

В 21-вата минута Джунейт Яшар стреля много силно от фаул, но над вратата. В 39-ата минута дойде най-чистата възможност за домакините в мача. Виктор Иванов не успя да прати топката в мрежата след удар с глава от непосредствена близост. Той прати удара си право в ръцете на вратаря. Три минути по-късно Мартин Сораков стреля много силно към вратата на домакините, но шутът му прелетя встрани.

В добавеното време на първата част Димитър Пиргов намери топката около границата на наказателното поле, но шутира много високо над вратата. Второто полувреме започна с два неточни удара първо на Калоян Стефанов от Крумовград и след това на Виктор Иванов от състава на домакините. В 60-ата минута малко не достигна на Боримир Карамфилов да засече хубаво успоредно на голлинията подаване от Васил Шопов. В 71-ата минута Джунейт Яшар не успя да засече по най-добрия начин центриране от левия фланг.

В 80-ата минута гостите от Крумовград направиха сериозна крачка към успеха с гол на резервата Цветелин Радев. Той показа добро пласиране след центриране на Китан Василев и с крак прати топката в мрежата.

В 83-ата минута Макенджиев парира силен шут на Боримир Карамфилов. В 89-ата минута обаче стражът на гостите капитулира след неспасяем удар с глава на Карамфилов. Нападателят на Спартак засече хубаво центриране на Алекс Георгиев.

В заключителните секунди Спартак можеше да се поздрави и с трите точки, но Стефан Христов пропусна.

Спартак Плевен - Крумовград 1:1
0:1 Цветелин Радев (80)
1:1 Боримир Карамфилов (89)

Спартак: 1. Станислав Антонов, 2. Димитър Калчев, 6. Виктор Иванов, 5. Иво Върбанов /к/, 23. Лъчезар Ковачев, 8. Клаубер Сантана, 18. Руси Чернаков, 10. Васил Шопов, 19. Митко Русанов, 7. Георги Георгиев, 22. Петър Стефанов

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 2. Моузес Кандидус, 5. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев, 7. Китан Василев, 9. Мартин Сораков, 13. Джеферсон Манярес, 15. Хуго Ази, 20. Джунейт Яшар, 22. Бисер Бонев, 77. Калоян Стефанов