Оборище удари Левски Раковски

Оборище Панагюрище стигна до успех с 2:0 при гостуването си на Левски Раковски в среща от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига, Втора група на втората фаза на шампионата. Още в 1-та минута Благовест Грозданов проби по лявото крило центрира но удара на Петко Петков мина край гредата. Георги Кременлиев откри в 26-ата минута след пробив от дясното крило и удар от наказателното поле, като в ситуацията имаше и рикошет в тялото на противников играч и топката влезе в близкия ъгъл.

В 39-ата минута гостите можеха да удвоят, но Петко Петков пропусна от “бялата точка”. Васил Тачев уцели напречната греда в 60-та минута Иван Георгиев опита да прехвърли вратаря в 63-тата минута но ударът му мина на сантиметри от гредата. Петко Петков с индивидуален пробив в 72-та минута нахлу в наказателно поле на гостите но ударът му мина малко на гредата. В 87-ата минута всичко в този мач приключи благополучно за момчетата на Кириякос Георгиу, след като Георги Кременлиев напредна по дясното крило и намери с хубав пас Иван Георгиев, който с едно докосване около точката на дузпата прати топката в обратния на вратаря ъгъл.

След този мач Оборище е втори в групата с 23 точки, а Левски Раковски е 19-и с 13 точки.