РБ Лайпциг отново разочарова като гост

Бохум записа минимален успех с 1:0 като домакин на РБ Лайпциг в двубоя помежду им от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Така отборът не само прекрати серията си от осем поражения от този съперник, но също така спечели за първи път като домакин от 4 февруари насам, като през този период регистрира три поредни загуби в различните състезания. „Биковете“ пък допуснаха трето последователно поражение във визитите си във всички турнири след това с 1:2 от Борусия (Дортмунд) в миналия кръг и разгрома с 0:7 от Манчестър Сити в Шампионската лига.

В името на рекордите: Манчестър Сити сгази РБ (Лайпциг) след пет гола на извънземния Холанд

Първото полувреме премина почти без голови положения. Втората част също не предложи зрелищен футбол, но поне падна победно попадение в нея, като това стана в 48-ата минута, когато Ерхан Машович, който беше точен с глава след изпълнение на дълъг тъч и избит удар на Такума Асано. Едва в края на мача гостите бяха близо до изравняване, но намеси на Мануел Риман и удар на Андре Силва в гредата не позволиха това да се случи.

Така РБ Лайпциг остава на третата позиция в класирането с актив от 45 точки, колкото имат също така четвъртият Унион (Берлин) и петият Фрайбург, чиито мачове са утре. Бохум пък продължава да бъде 14-и, но вече с 25 спечелени пункта.

Снимки: Imago