Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Марек подчини Септември (Симитли)

Марек (Дупница) затвърди лидерската си позиция с 2:0 у дома срещу Септември (Симитли). Двубоят е от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига. В силния вятър се получи изключително напрегнат мач-битка с доста сблъсъци и единоборства. Колкото повече наближаваше края, нервите вземаха връх. Една от причините за напрежението бяха няколкото пропуска пред гола, които направиха футболистите на домакините през първото полувреме. Те владееха инициативата и след почивката. Поведоха в резултата обаче с куриозно попадение. В 68-ата минута Николай Ганчев стреля в гредата, топката отскочи нагоре, вратаря на гостите опита да боксира, но с помощта на вятъра, кълбото се озова в мрежата му. Точка на спора постави Александър Близнаков с гол от фаул в 82-ата минута.