Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Марсилия се срина в типичния си стил

Марсилия изостава на 10 точки от Пари Сен Жермен, след като направи драматично равенство 2:2 срещу Страсбург в двубой от 27-ия кръг на Лига 1. Двубоят на "Велодром" предложи истинска драма. Домакините останаха с човек по-малко още в 29-ата минута заради червен картон на Леонардо Балерди, но през второто полувреме вкараха два гола и докосваха победата, преди Жан-Уда Алю да ги шокира с попадения в 88-ата и 89-ата минути.

В заключителните секунди халфът на Страсбург можеше да направи знаменит хеттрик, но беше спрян от Пау Лопес. Със спечелната точка елзаци се отдалечиха от опасната зона и заемат 15-о място в класирането.

Балерди, който се представя доста неубедително през сезона, беше изгонен за нарушение срещу Хабиб Диало. До почивката марсилци отправиха само един удар към вратата на Матс Зелс, но техният съперник не се възползва от численото си предимство.

В 49-ата минута Руслан Малиновский стреля от пряк свободен удар, Зелс не се намеси достатъчно убедително и притичалият Шансел Мбемба откри резултата в полза на ОМ. Последва натиск на Страсбург, но без кой знае колко сериозни положения. Домакините се защитаваха добре и изглеждаха способни да удържат аванса си.

Четвърт час преди края Марсилия получи дузпа, реализирана от Алексис Санчес. Опитният чилиец стреля технично в долния ляв ъгъл и не остави шансове на Зелс - 2:0.

Интригата се върна в 88-ата минута след разбъркване пред наказателното поле на домакините и гол на Улю след грешка на Пау Лопес. Само минута по-късно Улю изравни с бомбен шут, при който и напречната греда помогна на топката да влезе в мрежата.

В края Лопес донякъде изкупи вината си за първия гол с важна намеса срещу Улю, но Марсилия изпусна ценни точки, а освен това за втори път през сезона не успя да победи Страсбург след аванс от две попадения.

Снимки: Imago