Херта спря победната серия на Майнц

Отборите на Херта (Берлин) и Майнц 05 завършиха наравно 1:1 на “Олимпиащадион” в двубой от 24-тия кръг на Бундеслига. Така двата тима повториха същия резултат от есенния мач помежду си. Столичани спряха победната серия на своя съперник от четири срещи, но за осми пореден път не успяха да го надвият.

Берлинчани поведоха в резултата в 18-ата минута, когато Джесик Нганкам беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Леандро Барейро. Все пак гостите успяха да изравнят в 57-ата минута, когато Людовик Ажорк се разписа със страхотен далечен шут. В 69-ата минута Марк-Оливер Кемпф можеше да вкара победен гол за домакините след центриране на корнер, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Така Майнц остана на седмата позиция в класирането с актив от 36 точки, а Херта е на 15-ото място с 21 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages