Валенсия направи стъпка във вярната посока

Валенсия напусна зоната на изпадащите в Ла Лига след минимална, но много важна победа с 1:0 над Осасуна. Гол на Джъстин Клуйверт в 74-ата минута зарадва феновете на "Местайя", които през целия мач окуражаваха любимците си. Съставът на Рубен Бараха отново беше лишен от голям брой титуляри заради контузии, но заслужено взе трите точки срещу съперник от горната половина на класирането.

Както и срещу Реал Сосиедад преди две седмици, "прилепите" излязоха пределно мобилизирани. Още в началните минути Муктар Диакаби пропусна да открие резултата след центриране от корнер и удар с глава. Много активен беше Уго Дуро, който създаде най-много проблеми на защитниците на Осасуна. В 32-ата минута нападателят изскочи сам срещу Серхио Ерера, но опитът му за прехвърлящ изстрел не се получи.

През второто полувреме силно за Валенсия се включи Самуел Лино, който замени неубедителния Саму Кастийехо. Бразилецът беше в основата и на атаката за гола. Той проби по левия фланг и подаде на Клуйверт. Бившият футболист на Рома овладя топката и с много техничен удар я насочи в мрежата за 1:0.

В 82-ата минута Ерера спаси Осасуна от втори гол, след като изби удар с глава на Лино. В добавеното време Валенсия получи дузпа за нарушение на Дарко Брашанац срещу Тиери Корея, но Ерера отрази с крак изстрела на Уго Дуро.

Осасуна остана на 8-о място в класирането с 34 точки, а Валенсия е на 16-ата позиция с актив от 26 точки, колкото има и 17-ият Хетафе