След срещата на БФС с професионалните клубове

Спортист (Своге) шокира Етър във Велико Търново

Отборът на Спортист (Своге) постигна изключително важен успех с 2:1 над Етър във Велико Търново. "Шоколадите" спечелиха трите точки в дербито от 22-ия кръг на Втора професионална лига, след като Илия Русинов се превърна в герой, реализирайки и двете попадения (17, 59) на стадион "Ивайло". Точен за домакините пък бе Даниел Младенов (36).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Футболист на "виолетовите" отправи мощен удар, който бе избит от Мартин Величков, кълбото попадна в краката на Мартин Тошев. Той се разписа, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

В 17-ата минута Георги Николов отправи шут от близка дистанция. Топката бе отразена от младия страж на домакините, но от много близка дистанция Илия Русинов добута кълбото в мрежата, за да открие резултата на стадиона във Велико Търново.

В 23-ата минута "болярите" направиха добра атака. Кольо Станев центрира перфектно в наказателното поле към Даниел Младенов, който се разписа, но попадението отново бе отменото поради засада.

В 31-ата минута Георги Николов стреля силно, но твърде неточно. Maлко по-късно нападателят на "белите" се справи със защитата на домакините и пусна пас към Борис Димитров, който от идеална позиция шутира над целта.

Отговорът на Етър бе моментален. Крум Стоянов направи поредния си пробив по левия фланг, който завърши с центиране в наказателното поле, където Даниел Младенов с глава наказа вратаря на "шоколадите".

В последните секунди от добавеното време на първата част Павлин Чиликов засече с глава центриране от ъглов удар, но покрай вратата в аут.

В 59-ата минута гостите от Своге стигнаха отново до преднина в резултата. Георги Николов овладя в своята половина и напредна с топката, след което подаде към Илия Русинов. Атакуващия футболист пусна кълбото покрай Валери Христов, изпревари го и майсторски вкара своя втори гол в сблъсъка от кръга.

До края на срещата домакините се опитаха да стигнат до точката, но защитата на Спортист (Своге) се справи с всички опити на "болярите".

По този начин "шоколадите" се доближиха само на точка от второто място, което продължава да се заема от Етър.

ЕТЪР - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 1:2

0:1 Илия Русинов (17)
1:1 Даниел Младенов (36)
1:2 Илия Русинов (59)

Стартови състави:

Етър: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 11. Даниел Младенов, 17. Евгени Илиев, 45. Емануел Личев, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 29. Янко Ангелов, 9. Мартин Тошев

Спортист (Своге): 77. Мартин Величков, 16. Богдан Костов, 11. Дилян Георгиев, 21. Александър Бастунов, 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 7. Слав Петков, 8. Владимир Семерджиев, 19. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 15. Георги Николов

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"