Грешка в защитата на Марица донесе ценна победа на Етър в Пловдив

Марица (Пловдив) и Етър завършиха при резултат 0:1 в двубой от 21-ия кръг на Втора лига. Успехът е изключително ценен за тима от Велико Търново, тъй като ги отдалечава на 4 точки от третия Крумовград и ги доближава до само 1 от първия ЦСКА 1948 II. Иначе може да се каже, че успехът на “болярите” в днешната среща е заслужен, тъй като през по-голямата част от времето бяха по-активни. Марица също имаше своите шансове да изравни, след като допусна попадение, но Християн Славков на няколко пъти спаси етърци. Единственият гол бе дело на Мартин Тошев в 65-ата минута, който падна след грешка в защитата на “пиратите”.

Двубоят започна с по-активна игра на гостите, които натиснаха своя съперник. В 6-ата минута удар на Евгений Илиев бе блокиран, а 5 минути по-късно Мартин Тошев центрира опасно към нахлуващия в наказателното поле Даниел Младенов. Вратарят на домакините обаче излезе и се сблъска неприятно с капитана на великотърновци.

В 20-ата минута дойде и най-чистото положение до този момент в срещата. Мартин Тошев изведе Кольо Станев сам срещу Илия Николов. Ударът на футболиста на Етър обаче бе право в обсега на стража на “пиратите”. 9 минути по-късно Тошев стреля с глава, но вратарят на Марица улови.

В 38-ата минута Николов трябваше да се намесва на два пъти след удари на Христо Митев, а след това и на Тошев. И на двата пъти обаче стражът на пловдивчани показа рефлекс и не допусна попадение. Малко по-късно Маламов опита късмета си от далечна дистанция, като нанесе първия точен изстрел за своя отбор. Така след първите 45 минути попадения не паднаха и двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Втората част започна със сблъсък между Йордан Пейчинов и Христо Митев в центъра на терена, след който се наложи влизането на медицинските екипи и на двата отбора. В 55-ата минута гостите бяха близо до попадение. Кольо Станев за пореден път се измъкна от отбраната на Марица и центрира  по земя към Дени Младенов, но ударът отблизо на ветерана бе избит в корнер.

В 65-ата минута “болярите” заслужено поведоха в резултата след грешка на Марица. Милен Танчев получи малко пред собственото си наказателно поле и реши да подава назад към Илия Николов. Защитникът обаче не видя, че зад него е Мартин Тошев, който пое и не сбърка - 1:0.

След допуснатия гол домакините започнаха повече да поглеждат към вратата на “виолетовите”. В 76-ата минута Петър Атанасов стреля хубаво от дистанция, но Славков изби. 2 минути по-късно вратарят на Етър трябваше да се намесва след удар от близка дистанция с глава на Симеон Вешев.

Все пак повече голове до края не паднаха и така тимът от Велико Търново стигна до важен успех. В класирането Етър заема второто място с 40 точки, а "пиратите" са осми с 28.

МАРИЦА 0:1 ЕТЪР

0:1 Мартин Тошев (65)

Стартови състави:

Марица: 12. Илия Николов, 20. Йордан Пейчинов, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев, 13. Милен Танчев, 28. Радослав Апостолов, 23. Саломон Джеймс, 21. Станислав Маламов, 15. Христиан Димитров;

Етър: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 11. Даниел Младенов, 17. Евгений Илиев, 45. Емануил Личев, 7. Кольо Станев, 9. Мартин Тошев, 23. Христо Митев, 29. Янко Ангелов.

Снимки: Startphoto