Убийствен Везенков спаси Олимпиакос в драма с осмия в Гърция

Александър Везенков се превърна в герой за Олимпиакос при  победата с 80:79 (23:22, 11:16, 26:25, 20:16) над Колосос Родос като гост в мач от 17-ия кръг на гръцката баскетболна лига.

Александър Везенков с нов приз за най-полезен играч

Българският национал реши двубоя с точен изстрел от далечно разстояние 5.6 секунди преди края, който даде преднина от точка на гранда от Пирея. Той беше и най-добрия играч в мача за своя тим, като за 34:37 минути на паркета се разписа с 33 точки, 7 борби, 4 асистенции и 1 чадър.

Това е успех №16 за Олимпиакос, който оставя тима на първо място във временното класиране, но с мач по-малко от останалите отбори в таблицата.

Иначе срещата започна силно за домакините, които успяваха да удържат силния си съперник и отстъпваха само с точка след 10 минути игра. По всичко личеше обаче, че баскетболистите на Йоргос Барцокас не успяваха да намерят ритъма си и това даде отражение във втората част, когато те изостанаха в резултата и на почивката вече бяха с пасив от 4 точки. След паузата двата отбора продължиха надлъгването, като то продължи до самия край на срещата.

За Олимпиакос Костас Папаниколау вкара 14 точки, а с 9 се разписа Тарик Бляк.

Харис Янопулис наниза 17 точки за Колосос, Майкъл Диксън добави 14.