Марта Костюк и Варвара Грачьова ще спорят за титлата на турнира в Остин

Марта Костюк (Украйна) и Варвара Грачьова (Русия) ще играят на финала на турнира по тенис на твърди кортове в Остин (САЩ) с награден фонд 259 303 долара. И за двете това ще бъде първи двубой за титла в кариерата.

Поставената под номер 8 Костюк победи на полуфиналите четвъртата в схемата и финалистка от Откритото първенство на Австралия през 2022 година Даниел Колинс (САЩ) с 6:4, 6:3 за 84 минути.

20-годишната украинка има четири полуфинала на ниво УТА, но никога не е играла на финал.

"Специален момент за мен, много емоционален. Загубих четири полуфинала преди този мач и не знаех какво да очаквам. Даниел е страхотна тенисистка, страхотна шампионка. Много съм щастлива, че срещата се разви по този начин", каза световната номер 52 Костюк след победата.

22-годишната Грачьова победи Кейти Волинец (САЩ) с 6:4, 5:7, 6:4 в сблъсък между две тенисисти, които търсят първи финал в кариерата си.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Рускинята отстъпваше с 2:4 в третия сет, но спечели четири поредни гейма и затвори мача след 2:24 часа игра. Единственият друг полуфинал за нея досега беше на турнир в Чикаго през 2021 година.