Каролин Гарсия се класира за финала на турнира в Монтерей

Водачката в схемата Каролин Гарсия (Франция) се класира за финала на турнира по тенис в Монтерей (Мексико) с награден фонд 259 303 долара.

Гарсия победи номер 4 Елизе Мертенс (Белгия) с 6:3, 6:4 за 1:43 час и достига до втория си мач за титла от началото на сезона. От началото на надпреварата тя няма загубен сет.

"Беше много интензивно. Всяка точка беше изключително важна още от първия гейм в мача. Имахме много точки за пробив да спасяваме и двете", каза Гарсия, която стигна до успеха с два пробива.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

На финала французойката ще играе срещу третата поставена Дона Векич (Хърватия), която елиминира номер 5 Лин Чжу (Китай) със 7:5, 6:2 за 91 минути.

Каролин Гарсия ще играе на финала в Монретей за втори път в последните осем години. Тя има пет победи срещу Векич в девет мача между двете досега. Французойката ще търси 12-и трофей от УТА в кариерата си, а хърватката - четвърти.