Илия Груев се раздаде за Вердер, но отборът си тръгна победен

Българският национал Илия Груев записа пълни 90 минути за Вердер (Бремен) срещу Аугсбург, но не успя да помогне за предотвратяване на загубата с 1:2 като гост в среща от 23-тия кръг на Бундеслигата. Поражението е 11-то за тима от началото на шампионата, като отборът е в средата на класирането. Баварците пък, които по принцип се борят да не изпаднат, вече са само с 3 точки от днешния си съперник. За Аугсбург това беше четвърта поредна домакинска победа в първенството.

Груев беше сред най-дейните в състава от Бремен и логично не беше заменен. За него това беше 21-во участие в Бундеслигата през сезона от 23 възможни. През първото полувреме този следобед той не допусна нито една грешка при подаванията си - 21 точни от 21.

Вердер обаче плати цената на слабия си старт и в двете полувремена. Още в 5-ата минута Дион Дрена Бельо изведе Аугсбург напред след хубав удар по диагонала, който не даде шанс на Иржи Павленка.

После гостите изравниха чрез Йенс Стаге в 16-ата, възползвал се от грешка на вратаря на баварците, а освен това това тимът на Груев направи няколко пропуска. В един от случаите Никлас Шмид дори се беше оказал сам срещу Рафал Гикиевич, но не успя да го преодолее.

Аугсбург вкара второто си попадение в 47-ата чрез Арне Майер, като българският халф на противника опита да парира удара му с шпагат.

До края Вердер така и не успя да стигне до втори гол, с което допусна два загуба от баварците през сезона.

Снимки: Imago