Ефективен Манчестър Сити нанесе още един удар по амбициите на Нюкасъл за ШЛ

Манчестър Сити победи с 2:0 Нюкасъл на „Етихад Стейдиъм“ в двубой от 26-ия кръг на Премиър лийг и поне за няколко часа се доближи само на две точки от лидера Арсенал, който по-късно днес приема Борнемут. Шампионите демонстрираха изключителна ефективност и реализираха два гола с три точни удара в мача. Фил Фоудън (15') и Бернардо Силва (67') отбелязаха попаденията. „Свраките“ имаха няколко добри възможности, но не успяха да ги оползотворят и записаха пети пореден мач без победа в първенството. Тимът на Еди Хау остава на пето място, като в момента е на четири точки от четвъртата позиция, макар и с мач по-малко от Тотнъм.

През август Нюкасъл и Манчестър Сити направиха зрелищно 3:3 на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Джосеп Гуардиола направи цели шест промени в сравнение с мача от ФА Къп срещу Бристъл Сити във вторник. Едерсон, Уокър, Гюндоган, Родри, Холанд и Грийлиш се завърнаха в стартовия състав.

Еди Хау направи три промени в сравнение с финала срещу Манчестър Юнайтед. Ник Поуп се завърна на вратата след наказание заради червения си картон срещу Ливърпул. Джамал Ласелс започна в Премиър лийг за първи път от август. Антъни Гордън стартира за сметка на Сен-Максимен.

Още в първата минута „гражданите“ организираха страхотна атака. Холанд, Де Бройне и Грийлиш разиграха бързо, след което английският национал центрира отляво, а Гюндоган, който се оказа непокрит, стреля с глава от няколко метра, но над вратата. „Свраките“ обаче бързо се съвзеха и в четвъртата минута на свой ред създадоха добра възможност. Центриране от корнер бе отклонено към задна греда, където Ласелс засече с глава, стреляйки към далечния ъгъл. В крайна сметка обаче топката бе изчистена.

Двубоят продължи да бъде двуостър и динамичен, но атаките на Сити носеха повече опасност. В 15-ата минута домакините откриха резултата. Родри намери Фоудън отдясно, след което намиращият се в добра форма англичанин влезе в наказателното поле между няколко бранители на Нюкасъл. Фоудън стреля от около пет метра, а топката рикошира в Свен Ботман и влезе в близкия ъгъл.  "Свраките" получиха подобен гол и преди седмица на "Уембли". Нюкасъл можеше много бързо да изравни, но Аке блокира удар на Лонгстаф от обещаваща позиция.

В 35-ата минута Холанд пропусна добра възможност да удвои. Домакините разтеглиха добре атаката с дълго подаване на Уокър към Де Бройне, който след това центрира отляво. Холанд надскочи Ботман и засече с глава на далечната греда, но ударът му премина встрани от целта.

Минута след това Калъм Уилсън пропиля голям шанс за гостите. Трипиър свали много добре с глава топката след центриране от дълбочина на Лонгстаф. Нападателят на Нюкасъл обаче не успя да уцели топката и да нанесе голов удар.

Второто полувреме започна доста по-безинтересно, като домакините владееха повече топката, но липсваха интересни ситуации. В 62-рата минута Еди Хау направи тройна смяна. Максимен, Исак и Уилок се появиха в игра на местата на Уилсън, Уонгстаф и Гордън. Това веднага даде импулс в играта на гостите и за секунди те създадоха две чисти възможности. Първо Жоелинтон се размина с топката и не успя да засече ниско центриране на Уилок отдясно. Исак проби в наказателното поле и с много настоятелност успя да промуши кълбото под Едерсон. Аке обаче бе на правилното място и успя да изчисти. Точно в този най-силен момент за Нюкасъл шампионите нанесоха втори решаващ удар. В 67-ата минута Бернардо Силва, който се появи две минути преди това на мястото на Де Бройне, удвои. „Свраките“ изгубиха леко топката, след което Грийлиш и Холанд разиграха около границата на наказателното поле, а португалецът стреля от 17-18, пращайки топката до лявата греда.

До края шампионите нямаха никакви проблеми, а Нюкасъл записа 14-а поредна загуба на "Етихад" в първенството.