Ница се добра само до точка в домакинството си на Оксер

Отборите на Ница и Оксер не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 26-ия кръг на френската Лига 1. Двубоят завърши при резултат 1:1.

Гостите първи откриха резултата в 36-ата минута с попадение на Готие Хайн с удар по земя след асистенция на Матис Аблин.

В 42-рата минута домакините получиха дузпа, но ударът на Гаетан Лаборд от бялата точка бе спасен от вратаря.

В 45-ата минута Лаборд все пак се реваншира и отбеляза изравнително попадение с глава от трудна позиция.

През втората част Ница натисна в търсене на пълен обрат и в 60-ата минута шут на Хишам Будауи се отби от напречната греда.

В крайна сметка обаче срещата завърши без победител. Ница събра актив от 42 точки и заема 7-ата позиция в класирането. Оксер пък поне временно се измъкна от опасната зона и се изкачи до 16-ото място с 22 точки.

Снимки: Imago