Везенков и Олимпиакос стъпиха накриво в Милано

Олимпиакос с Александър Везенков в състава си отстъпи с 62:83 (17:20, 15:15, 14:26, 16:22) на Олимпия Милано като гост в мач от 26-ия кръг на Евролигата. Поражението е осмо за гръцкия гранд, който има и 18 победи в сметката си, а "италианците" са с баланс 10-15 и запазват шансовете си за класиране в плейофите на най-комерсиалния клубен баскетболен турнир.

Българският национал отново попадна в стартовата петица за "червено-белите" и за 29 минути на паркета се разписа с 10 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 чадъра.

Олимпиакос загуби лидерската си позиция в Евролигата

Срещата в Милано започна с минута мълчание в памет на жертвите загинали в ужасяващата катастрофа между два влака в Гърция, която загинаха над 40 души, като гостите се бяха постарали на екраните над паркета в  този момента да се появи гръцкото знаме. Заради трагедията в Темби пък баскетболистите на Олимпиакос изиграха мача с черните си екипи.

Домакините от Милано започнаха ударно срещата, като през цялото време не даваха на съперника си да се доближи в резултата. Играта на Олимпиакос пък изобщо не вървеше, а Везенков се разписа едва с 3 точки в първите 10 минути. Българското крило не се появи на терена през втората част, а неговите съотборници все пак успяха да се оттеглят с пасив само от 3 точки на почивката. След паузата Везенков се завърна в игра, но това не помогна на гостите от Гърция, които в един момент изоставаха с 20 точки от съперника си и не успяваха да намерят противодействие. В заключителната четвърт Олимпиакос стоеше равностойно на паркета, но огромния брой грешки, които допуснаха играчите на Йоргос Барцокас (19) си каза думата.

За Олимпиакос Томас Уолкъп също се разписа с 10 точки, 8 вкара Костас Папаниколау, а 6 реализира Янулис Ларендзакис.

Били Барън беше най-резултатен за Олимпия Милано с 18 точки.