Отбор от Лига 2 поднесе голямата сензация във ФА Къп и стигна 1/4-финал

Членът на най-ниското ниво в професионалния футбол Гримсби поднесе голямата изненада в тазвечершните двубои в ФА Къп и надделя с 2:1 в гостуването си на Саутхамптън в мач от петия кръг на турнира и с това изхвърлиха “светците” от него. Гостите поведоха с две попадения на Гаван Холохан (45’, 50’ от дузпи), а Дуйе Чалета-Цар (65’) успя единствено да вкара почетно попадение.

За Гримсби това е първо достигане до четвъртфиналите в най-стария футболен турнир в света от 84 години насам. Те също така са едва шестият тим от толкова ниско ниво на футбола, който успява да достигне до тази фаза на турнира и първи от 2017-а, когато това направи Линкълн Сити.

Нещата започнаха добре за домакините, които стигнаха до попадение в 18-ата минута, но то бе отменено поради засада на Секу Мара. Гостите на свой ред получиха перфектна възможност да излязат напред в резултата няколко минути преди края на първата част, когато Лянко игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Холохан и не сбърка за 0:1. Нещата се влошиха изклюичтелно много за Саутхамптън в началото на втората част, когато Дуйе Чалета-Цар извърши нарушение в наказателното поле и това доведе до втора дузпа. Холохан отново не сгреши и покачи на 0:2 преднината на тима от Лига 2.

“Светците” все пак успяха да намалят с попадение на грешника от малко по-рано Чалета-Цар, който се възползва от центриране след корнер в 66-ата минута. Играчите на Рубен Селеш повярваха, че са стигнали до равенството десет минути преди края на редовното време, когато Тио Уолкът се възползва от центриране и вкара второ попадение, но след намеса на ВАР се оказа, че той е бил в засада, което бе и последното качествено действие в двубоя. Така Гримсби се поздрави с победата, а жребият, който бе изтеглен малко след края на двубоя показа, че те ще гостуват на Брайтън в 1/4-финалите на ФА Къп.

Снимки: Imago